Nejvýhodnější refinancování půjček.
Reprezentativní příklad revolvingového úvěru - Ferratum Credit - vychází z předpokladu, že úvěr ve výši 20 000 Kč je čerpán okamžitě v plné výši a splácen ve 12 stejných měsíčních splátkách ve výši 2 993,29 Kč. Úvěr umožňuje splácení v různých měsíčních částkách, nejméně však 13 % (nebo 1 000 Kč, podle toho, která částka je vyšší) z čerpaného úvěrového limitu. Doba trvání úvěru: na dobu neurčitou. Pevná roční úroková sazba činí 146,95 %. Poplatky spojené s úvěrem: měsíční poplatek za vedení účtu 0 Kč, náklady na elektronickou distribuci výpisů 0 Kč. RPSN činí 299,98 % a celková částka splatná spotřebitelem je 35 919,48 Kč. Příklad vychází z předpokladu, že úvěr je splácen včas. V případě častějšího nebo vyššího splácení a/nebo čerpání se údaje uvedené pro reprezentativní příklad. Na uzavření smlouvy o revolvingovém úvěru není právní nárok.
Tato nabídka není závazná.
Službu poskytuje Multitude Bank plc Adresa: ST Business Center 120, The Strand Gzira, GZR 1027, Malta. Registrační číslo: C- 56251
Proč si vzít úvěr od Ferratum Bank?
Schválení a čerpání půjčky bez poplatku.
Možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů.
Vedení účtu ZDARMA.
Požádejte si snadno online!
01.
Zvolte si výši prvního výběru.
02.
Zadejte Vaše údaje a odešlete žádost.
03.
Rozhodnutí získáte během několika minut.
Máte úvěr, který však není zrovna moc výhodný? Mrzí vás, že jste si ho vzali za nevýhodných podmínek? Ocenili byste lepší úrokovou sazbu, jinou výši splátky, kratší dobu splácení, či naopak prodloužení úvěru? Přesně pro tyto situace existuje možnost refinancování půjčky. Jde v podstatě o to, že si vezmete nový úvěr, kterým splatíte předchozí půjčku. Následně splácíte tento nový úvěr s výhodnějšími podmínkami. Nejčastěji se refinancuje úvěr ze stavebního spoření, překlenovací, hypoteční či spotřebitelský úvěr. Refinancování úvěru nabízejí bankovní i nebankovní společnosti a můžete se do toho pustit i s námi.
Na co myslet při plánovaném refinancování půjčky?
Přemýšlíte, zda je refinancování půjčky vhodným řešením pro vás? V prvé řadě bychom chtěli říct, že refinancování nemusí být administrativně a časově náročné, takže pokud se mu vyhýbáte z tohoto důvodu, opravdu nemusíte. Stojí za to, výsledná finanční úspora nebývá zanedbatelná.
Pro refinancování úvěru je nutné, aby skončila doba fixace vašeho úvěru, pokud existuje. To bývá časté třeba u hypoték, jež se refinancují poměrně běžně. Jakmile skončí fixace, věřitel vám nabídne novou úrokovou sazbu, na kterou můžete, či nemusíte kývnout. Rozhodnete-li se odmítnout a refinancovat, prostě to současné bance jen oznámíte. Je však dobré udělat to 30 dní před koncem fixace.
Co když úvěr fixaci nemá, nebo už období fixace skončilo? Pokud jste si vzali úvěr, který lze splatit bez sankcí kdykoliv, refinancování nic nebrání v cestě. Penězi z nového úvěru jednoduše splatíte ten starý. Jde-li však o hypotéku, banka po vás může chtít náhradu účelně vynaložených nákladů, tedy nákladů, jež jí vznikly tím, že jste hypotéku splatili předčasně. S tím je dobré počítat, měli byste si to ověřit předem. Tyto náklady nicméně nebývají tak vysoké, aby se vám refinancování nevyplatilo.
Jak funguje refinancování úvěrů
Jak funguje refinancování úvěru v praxi? Už jsme si prozradili, že si v podstatě vezmete nový úvěr a tím splatíte ten starý. Ale jak?
Máte-li zájem o refinancování úvěru, rovnou to sdělte bance či nebankovní společnosti, kterou jste si vybrali. Informujte ji o parametrech vašeho současného úvěru, pomůže to i k tomu, že vám dá lepší nabídku. Ostatně jinak u ní refinancovat nebudete. S vybranou institucí uzavřete smlouvu a ona za vás dluh splatí. Pak splácíte peníze vy jí. Administrativně to náročné není, protože nová banka častokrát papírování vyřídí za vás.
Proč vůbec refinancovat? Nejčastěji to lidé dělají kvůli měnícím se úrokovým sazbám, lepším nabídkám sazby či konci fixační doby. Na začátku je půjčka výhodná, ale po konci fixace se stává břemenem. Vhodná chvíle pro refinancování úvěru nastává také tehdy, když nejste schopní úvěr splácet. Můžete si vzít nový s nižšími splátkami. Samozřejmě lze refinancovat z důvodu, abyste využili nejrůznějších lákavých nabídek bank – někdy nabízí třeba odpuštění několika posledních splátek, což vám může ušetřit tisíce korun.
A co budete pro refinancování půjčky potřebovat? Záleží samozřejmě na konkrétní bance. Nejspíš si bude prověřovat vaše příjmy, platební morálku. Určitě bude chtít vidět občanský průkaz, číslo vašeho bankovního účtu a dokumentaci o současné půjčce.
Refinancování nebankovních půjček
Refinancovat lze jak bankovní, tak nebankovní půjčky. Klientům se častokrát stává, že si vezmou nebankovní úvěr, později ale změní názor a raději by ho převedli k bance, aby se mohli cítit bezpečněji. To se samozřejmě dá udělat, není problém. Pouze některé banky odmítají refinancování úvěrů od určitých nebankovních společností s ne zrovna dobrou pověstí. Pokud vás odmítnou, vždy můžete zkusit jít jinam a svého nebankovního úvěru se refinancováním zbavit.
Refinancování překlenovacího úvěru
Stavební spoření je v ČR stále široce využíváno, a právě s ním se pojí dva různé typy úvěrů – běžný a tzv. překlenovací. Na čerpání toho běžného musíte spořit minimálně dva roky a mít naspořených 40 % cílové částky. Jestliže tohle nesplníte, dostanete překlenovací úvěr. A je možné refinancování překlenovacího úvěru?
Odpověď je trochu složitější a nejednoznačná. Mnozí nerozvážní klienti si půjčí v rámci stavebního spoření obrovskou částku, a jakmile zjistí, že prohloupili, rádi by refinancovali. Stavební spořitelny se k tomu staví různě, některé refinancování úvěru povolí, například za jednorázový poplatek ve výši několika tisíc korun. Chcete-li tedy refinancovat překlenovací úvěr, nejdříve se ujistěte, zda je to u vaší stavební spořitelny možné. Pak už je postup stejný jako u refinancování jakéhokoliv jiného úvěru. A když to vaše stavební spořitelna neumožňuje? Pak máte bohužel smůlu.
Refinancování spotřebitelského úvěru
Tak si to ještě jednou shrňme. Nejčastější důvody pro refinancování spotřebitelského úvěru jsou:
- možnost získání lepšího úroku,
- ušetření tisíců či desetitisíců,
- nižší splátky, které budete lépe zvládat splácet,
- lepší splátkový kalendář,
- přechod k příjemnějšímu poskytovateli úvěrů.
Refinancovat lze prakticky každý běžný spotřebitelský úvěr, umožňuje to zákon. Refinancovat se dají spotřebitelské úvěry, kreditní karty, kontokorenty, online půjčky bez registru, krátkodobé půjčky i hypotéky (po uplynutí fixace). Podstatně těžší až nemožné je refinancování úvěru pro klienty, kteří jsou v exekuci, insolvenci, současnou splátku splácí opožděně či nepravidelně, nemají zdroj příjmu. Takovým lidem banky ani nebankovní společnosti příliš půjčovat nechtějí a není divu.
Refinancování půjček jednoduše díky Ferratum Credit
Pro refinancování půjčky je možné využít také flexibilní úvěr Ferratum Credit. Nerefinancujete s ním hypotéku, protože není určen k půjčování si milionových částek. Ferratum Credit získáte ve výši 2 500 Kč až 50 000 Kč. Postačí tedy na refinancování menších úvěrů, u kterých vám může pomoci dosáhnout na nižší úrokovou sazbu, lépe si rozložit splátky, nebo se prostě jen přesunout k příjemnější společnosti. Ferratum Bank působí v různých zemích po celém světě a zákazníci si ji velmi chválí. Dobrým lákadlem je také první úvěr v nízké výši pro nové klienty zdarma. Možná se vám podaří refinancovat ještě výhodněji, než jste čekali.
Rozhodnete-li se refinancovat pomocí Ferratum Credit, získáte více než jen možnost vylepšit si svou stávající půjčku. Dostanete úvěr, který vám kryje záda. Ferratum Credit totiž funguje jako finanční rezerva. Jakmile si o ni jednou požádáte, vždy tady bude pro vás. Úvěr postupně splácíte, ale zároveň z něj můžete čerpat až do maximální nastavené výše. Podmínkou je splatit každý měsíc aspoň minimální měsíční splátku. Úroková sazba se počítá vždy z aktuálně vypůjčené částky. Pokud peníze zrovna půjčené nemáte, nic neplatíte. Zní to dobře? Vyzkoušejte Ferratum Credit třeba pro refinancování!